Plán schůzek na únor 2018

Datum

Čas

Program

1. 2.

čtvrtek

15:30

-

17:30

Seznamovačka u koktejlu

6. 2.

úterý

15:30

-

17:30

Seznamovačka u koktejlu

8. 2.

čtvrtek

15:30

-

17:30

Výroba triček

Fotokoutek

13. 2.

úterý

15:30

-

17:30

Výroba triček

Fotokoutek

15. 2.

čtvrtek

15:30

-

17:30

Bowling

20. 2.

úterý

15:30

-

17:30

Bowling

22. 2. Čtvrtek

15:30

-

17:30

Karneval

27. 2.

úterý

15:30

-

17:30

Karneval

 
 

 

Podzimní pobyt Klubu Naděje

Dny jsou chladnější, počasí méně přeje venkovním aktivitám, proto jsme se rozhodli zpestřit letošní podzimní pobyt Klubu Naděje návštěvou Vodního ráje v Jihlavě. V sobotu ráno jsme všichni natěšeni vyrazili vlakem vstříc vodním radovánkám. Poté jsme zdárně absolvovali výšlap ze stanice Číchov až k turistické základně Jalovec, kde na nás čekala vytopená klubovna a zasloužená svačina. Abychom si po tomto náročném výkonu odpočinuli, pustili jsme se do tvořivé dílny, kde si děti mohly vyrobit nejrůznější vánoční dekorace a přání. Večer jsme zakončili soutěží, která potrápila nejen svaly, ale i mozkové závity a nechyběla ani diskotéka s tanečními disciplínami a promítání animovaného filmu. V neděli jsme úspěšně zvládli lesní šipkovanou, kde děti plnily nejrůznější úkoly, a na konci na ně čekal jak jinak než zasloužený poklad. Kdo neměl pusu plnou čokolády, mohl si ji při závěrečné soutěži ještě nacpat burizony. Když legrace, tak se vším všudy. Věřím, že kromě vlastnoručních výrobků si děti odvážely i vzpomínku na bezvadný víkend strávený s kamarády. Tak zase příště…

Podzminí pobyt 2017

Hurá do pravěku!  Kam?  No přece do Koryčan!

Pod tímto heslem se vydaly děti z Klubu Naděje na letní tábor do rekreačního střediska U Klokana v Koryčanech. 

Zde na ně čekal nelehký úkol. Mocný druid jim sdělil své poselství, že jejich domov bude zničen a oni musí hledat nové místo pro život. Na své cestě měly děti v jednotlivých tlupách prokázat svou statečnost a ochotu pomoci ostatním členům tlupy. Postupně překonávaly všechny druidem uložené zkoušky a nakonec od něj získaly posvátné svitky skrývající indicie k nalezení nového domova. Děti při svém putování ukázaly, že si umí poradit s nástrahami divoké přírody, dokážou si postavit obydlí v lese, vyrobit oštěp i ulovit mamuta.

Na závěr se všichni vyřádili při slavnosti světla a ohně, kde tlupy předvedly své pravěké masky i oslavné tanečky a pokřiky.

Během celotáborové hry děti provázela také pravěká rodina Croodsových . K tomu přidejte návštěvu hradu Buchlov a města Buchlovice, koupání, stezku odvahy a soutěž Miss/Missák Mamut. Výsledkem je 6 dní plných dobrodružství, zábavy a dobré nálady.

Tábor jsme si báječně užili a už se těšíme na další rok.   

Klub Naděje je zařízením sociálně výchovné činnosti, fungující při OSPOD Třebíč, a nabízí vybraným dětem smysluplné využití volného času. Děti se schází pravidelně během školního roku a letní tábor je tradičním zakončením a vyvrcholením klubových aktivit.

 

Barbora Dvořáková

Koryčany 2017

Jarní pobyt Klubu Naděje

Velikonoce jsou tady a k nim neodmyslitelně patří i pobyt pro děti z Klubu Naděje. Rozhodli jsme se vyzkoušet nové rekreační středisko a vydali se do Záseky. Blízký les jsme prověřili týmovou hrou Typical Scottish Golf, a také nočním hledáním lesních bludiček. Na hřišti jsme se vyřádili při vybíjené a večer si zatančili na diskotéce. Samozřejmě nechyběla ani tvořivá dílna a jak jinak než s velikonoční tematikou. Děti si domů odváželi nejen krabice s krásnými výrobky, ale i spoustu zážitků.  Při příjezdu autobusu do Třebíče volaly: „ Otáčíme a jedeme ještě jednou!“

Jarní pobyt 2017

Podzimní pobyt „Klubu Naděje“ (19. – 20. 11. 2016)

Již tradičně se děti z „Klubu Naděje“ vypravily na podzimní pobyt, který se tentokrát konal v rekreačním středisku Chaloupky. V sobotu nám počasí moc nepřálo, a tak jsme se rozhodli této příležitosti využít a vyrobit si co nejvíce krásných vánočních dekorací. K tomu jsme zažili nejrůznější skupinové aktivity na seznámení a rozvoj skupiny, zatančili si pod tyčí a hlasovali v soutěži o Bee Box talent. Večer pak děti v týmech dostaly za úkol najít a identifikovat gangstery, kteří napadli naši základnu. V neděli jsme už mohli vyrazit i ven, a tak jsme vyzkoušeli naši zdatnost ve fotbale a jiných pohybových hrách. Když k tomu všemu přidáme výbornou kuchyni a krásné prostředí, výsledkem je skvělý víkend plný zážitků a pohody. Těšíme se na příště!!!

 

Podzimní pobyt

 „Klub Naděje“ Třebíč

 

 

Výchovně-rekreační tábor Klubu Naděje 2016

 

Klub Naděje, zařízení sociálně výchovné činnosti, vznikl při OSPOD Třebíč s cílem nabídnout vybraným dětem ve věku od 7 do 13 let možnost zajímavého využití volného času.  Záměrem pracovníků je také předcházení rizikovému chování u dětí a mládeže. Za tímto účelem využívají pracovníci Klubu Naděje metody skupinové sociální práce. Vyvrcholením činnosti v klubu bývá každým rokem dobrodružství na letním táboře.

Letošní  tábor s názvem Prázdninová škola kouzel aneb „Bradavice v ohrožení“ se uskutečnil ve dnech 1. – 6. 7. 2016 v Rekreačním středisku Ječmínek Osvětimany, v chráněné krajinné oblasti Chřiby.

Program připravili a během pobytu se o táborníky starali vedoucí z řad pracovníků OSPOD
i dobrovolníků, z nichž někteří pomáhají v zařízení již několik let.

Děti měly jeden veliký a důležitý úkol, zachránit Bradavice. Na začátku programu je ředitel školy Brumbál rozdělil pomocí mluvícího klobouku do tří školních kolejí, které musely při záchraně Bradavic dát síly dohromady, aby změnily hrůzného Agramona. Agramon byl velmi mocný
a rozhodl se, že zničí všechny, kteří jsou veselí, ohleduplní a štědří. Nejhorším místem v tomto směru byly právě Bradavice. Při záchraně školy dětem pomáhaly různé nadpřirozené bytosti, které jim daly vždy užitečné rady, jak postupovat dále.

Jelikož však malí kouzelníci potřebovali zdokonalovat své čarovné dovednosti, navštěvovali pravidelně i kouzelnickou výuku. Zde pro ně profesoři přednášeli předměty jako lektvary a ohně, kouzla, kouzelnické svazování a bylinkářství. Na konci školního roku bylo dětem předáno kouzelnické vysvědčení.

Díky zapojení všech kouzelníků a spolupráci jednotlivých kolejí, které statečně překonávaly všechny překážky, se nakonec podařilo Bradavice zachránit a zlého Agramona přeměnit na hodného člověka.

Kromě celotáborové hry si děti užily i spoustu dalších zajímavých aktivit, jako např. soutěž Miss, Missák 2016, návštěvu kasina, výlet na zříceninu hradu Cimburk, stezku odvahy, výrobu košťat, deskové hry, fotbal, petanque, koupání v bazénu i závěrečný čarodějnický ples na oslavu vítězství.

 

Těšíme se na příští rok, kdy nás čeká další dobrodružství!

Výchovně-rekreační tábor Klubu Naděje 2016

Jarní pobyt - Jalovec 2016

Najdeme velikonočního zajíčka?

Trávit volný čas za pecí? Ani náhodou! Již tradičně se děti z Klubu Naděje Třebíč před velikonočními svátky vypravily společně se svými vedoucími na jarní dvoudenní pobyt, tentokrát do nedalekého rekreačního střediska Jalovec. Kromě sportování a her v okolní přírodě měly děti možnost...

Jarní pobyt - Jalovec 2016

Letní výchovně rekreační tábor 2015

Letní výchovně rekreační tábor 2015

  Letošní  tábor s názvem  CESTA  KOLEM  SVĚTA  ZA  6  DNÍ se uskutečnil ve dnech 1– 6. 7. 2015 v Rekreačním středisku U Klokana v Koryčanech, v chráněné krajinné oblasti Chřiby. Výchovně rekreační tábor byl i letos zakončením celoroční práce...

Fotogalerie: Chaloupky

1 | 2 | 3 | 4 >>

Letní výchovně rekreační tábor 2015 - fotogalerie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>